Jedzte viac zeleniny, budete lepšie voňať

, , No Comments
Všetci sa potíme. Niekto viac, niekto menej. A niekto nám smrdí a iný vonia aj naprie ktomu, že sa spotí. Ako je to možné?

Ľudský pot neslúži len k ochladeniu tela v teple a pri záťaži. Dokáže poskytovať informácie o genetickej príbuznosti a dokonca aj o zdravotnom stave. Je často rozhodujúci pre výber partnera. A keďže sme, my ženy, náchylnejšie na vnímanie všetkých možných pachov, pot partnera nám nie je ukradnutý.

Možno vám to príde ako výsostná blbosť, ale je dokázané, že na charaktere potu sa podpisujú stravovacie návyky. Vedeli ste, že vysoký príjem sacharidov je spojený s horšou pachovou stopou muža? 

Zdroj obr.: https://pixabay.com/cs
Vedci zo Sydney požiadali skupinu mužov, aby poskytli vzorky svojho potu a potom požiadali ženy, aby si privoňali. Výsledky ukázali, že ženy preferovali tých, ktorých strava bola bohatá na ovocie a zeleninu. Ženy opisovali pot mužov ako kvetinový, ovocný, viac sladký a príjemný. S príjemnejšou vôňou bola spojená aj konzumácia mäsa, vajec a tofu, zatiaľ čo nadmerný príjem sacharidov sa premietol ako nepríjemný zápach pre "čuchačky".

Viac sa dozviete na: 

0 komentářů:

Zverejnenie komentára